-

-
-

 

Daha az Enerji , daha fazla konfor daha sağlıklı yaşam...

REHAU Sıcak Sulu Döşemeden , Zeminden (Yerden) ve Duvardan Isıtma Serinletme

KONERJI Müh.Ltd.Şti. REHAU Yerden Isıtma Uygulama Bayidir.

Alttan Isıtma,Döşemeden Isıtma

Yer Kalorifer,Yer kaloriferi,yerden kalorifer,yerden ısıtma serinletme,yerden ısıtma ve serinletme,döşemeden ısıtma ve serinletme,döşemeden ısıtma serinletme,ısı

REHAU yerden / zeminden / duvardan ısıtma , serinletme , modulasyon paneli , noppenplatte , dağıtıcı kollektörler , merkezi vakum süpürge

 REHAU Avrupanın en eski plastik türevleri üreticilerindedir. Yaşam alanları için birçok ürünün imalatını gerçekleştirmektedir.Bu ürünlerden biriside yerden ısıtma sistemleridir. Firmamız kalite standartlarının yüksek olduğu REHAU ürünlerini güvenle kullanmaktadır.

Uygulamasını ve satışını yaptığımız ana ürünler

Rehau Yerden ısıtma sistemleri

Rehau duvardan ısıtma sistemleri

Rehau Merkezi vakum süpürge sistemleri

   Yapı alanındaki polimer bazlı çözümlerin önde gelen tedarikçisi olarak REHAU sürdürülebilir dizayn konsepti çerçevesinde konfor ve refah seviyesini arttıran, enerji maliyetlerini azaltan, sağlıklı ve güvenli ortamlar yaratan ve kısitlı kaynakları koruyan ürünler geliştirmektedir. REHAU’nun ısıtma, sıhhi tesisat ve boru ürün ve sistemleri yüksek performanslı çözümler olarak birbirlerini tamamlamaktadır

REHAU, RAU-VPE (PE-Xa)' dan mamul RAUTHERM S yerden ısıtma boruları, peroksidle çapraz bağlandırılmış, ek olarak DIN 4726'ya göre oksijen geçişi engellenmiş ve komple sistem sunan kollektörler, yerden ısıtma styroporu, kenar izolasyon bandı, oda bazında kontrol sunan otomatik kontrol ekipmanları gibi sistem bileşenleri ile günümüzde uygulanabilir en ileri teknolojiyi sizlere sunmaktadır. REHAU, RAU-VPE (PE-Xa)' dan mamul RAUTHERM S yerden ısıtma boruları, peroksidle çapraz bağlandırılmış, ek olarak DIN 4726'ya göre oksijen geçişi engellenmiş ve komple sistem sunan kollektörler, yerden ısıtma styroporu, kenar izolasyon bandı, oda bazında kontrol sunan otomatik kontrol ekipmanları gibi sistem bileşenleri ile günümüzde uygulanabilir en ileri teknolojiyi sizlere sunmaktadır.

rehau yerden ısıtma

REHAU yerden ısıtma malzemeleri

Rehau modulasyon paneli 40 danzite

Rehau yerden ısıtma borusu

Rehau kollektör sistemi

Rehau kollektör dolabı

Rehau otomasyon sistemi

 

Neden REHAU yerden ısıtma Sistemleri ?

REHAU yerden ısıtma boruları ve ek parçalarını yıllardır taahhütlerimizde güvenle kullanmaktayız.


Yerden ısıtmanın Temel Prensibi : Isı Yükselir...
REHAU, RAU-VPE (PE-Xa)' dan mamul RAUTHERM S yerden ısıtma boruları, peroksidle çapraz bağlandırılmış, ek olarak DIN 4726'ya göre oksijen geçişi engellenmiş ve komple sistem sunan kollektörler, yerden ısıtma styroporu, kenar izolasyon bandı, oda bazında kontrol sunan otomatik kontrol ekipmanları gibi sistem bileşenleri ile günümüzde uygulanabilir en ileri teknolojiyi sizlere sunmaktadır. REHAU, RAU-VPE (PE-Xa)' dan mamul RAUTHERM S yerden ısıtma boruları, peroksidle çapraz bağlandırılmış, ek olarak DIN 4726'ya göre oksijen geçişi engellenmiş ve komple sistem sunan kollektörler, yerden ısıtma styroporu, kenar izolasyon bandı, oda bazında kontrol sunan otomatik kontrol ekipmanları gibi sistem bileşenleri ile günümüzde uygulanabilir en ileri teknolojiyi sizlere sunmaktadır.

 

rehau yerden ısıtma , serinletme , duvardan ısıtma , döşeme ısıtması

REHAU Yerden ısıtma sistemleri bir bütün olarak ele alındığında sistem birbirini tamamlayan parçalardan oluşur.

REHAU Oksijen bariyerli boruları , ısıtma sisteminin metal parçalarının ömrünün 2 kat uzaması demektir , çünkü Oksijen bariyerli borular ile sistemin oksijen alışverişi sona erer. Sisteme oksijen girmemesi korozyon oluşmaması demektir.

REHAU Modulasyon paneli yerden ısıtma sisteminin temel parçalarındandır. REHAU modulasyon paneli 40 danzite yoğunlukta imal edilmektedir. REHAU modulasyon paneli sayesinde yerden ısıtma boruları istenen modullerde döşenebilir.

REHAU tarafından imal edilen kollektörler ile debi ayarı yanında otomasyon için motorlu kafa yuvaları bulunur.

REHAU kenar yalıtım bantı ile ısıtmada oluşan genleşmelerin döşemeye zarar vermesi önlenir.

Firmamız  yerden ısıtmada her malzemesini özenle seçer ve uygular. REHAU yerden ısıtma ürünleri firmamızın en büyük çözüm ortaklarındandır.

Firmamız bütün hesaplamaları DIN normalarına göre hazırlanmış bilgisayar programı aracılığı ile yapar. Yerden ısıtma sisteminde besleme suyu sıcaklığı geçmiş yıllarda 55 C olarak alınmaktaydı , Günümüzde alternatif enerji kullanımı nedeniyle 45-35 C olarak alınmalıdır. Buda malzemelerin artması ve kurulum maliyetlerinin artması demektir. Firmamız bütün hesaplamalarda 45 -35 C olarak kaynak sıcaklığını almaktadır. Buda ömür boyu daha az enerji bedeli demektir.

 

Yer Kaloriferi, Zeminden Isıtma veya Döşemeden Isıtma isimleriyle de adlandırılan bu sistem, mekanın, zeminden yukarıya doğru, ısıtılmasıdır. Bu sistem, homojen, ekonomik ve hava akımlarını engelleyen bir yöntem olduğu için ısıtma sistemleri içerisinde en önemli yeri alır . Özellikle her türlü alternatif enerji kaynağını kullanması sebebiyle bütün dünyada hızla yaygınlaşmaktadır. Sistem hesaplamalarımız 35-40 C besleme suyu sıcaklığına göre yapılmaktadır. Güneş enerjisi ile , jeotermal kaynaklarla , atık enerjilerle ve ısı pompası ile mükemmel uyumlu çalışmaktadır.

 

REHAU TABANDAN ISITMA , döşemeden ısıtma , zeminden ısıtma

Yerden ısıtma yeni ve sağlıklı yaşam alanları sağlar

Yerden ısıtma doğru hesaplama ve montaj ile en sağlıklı ısıtma sistemidir. Toz yakması yada toz sirkulasyonu yapması diğer ısıtma sistemlerine göre en az olanıdır.

Yerden ısıtma sistemi doğru kurulduğunda en güvenli ısıtma sistemidir.

Yerden ısıtma boruları eksiz olarak döşenir. Borular kollektörden başlayarak döşeme yapılır ve diğer ucu ek yapılmadan dönüş kollektörüne bağlanır. Diğer bütün ısıtma sistemlerinde ekler mevcutdur. Yerden ısıtma eksiz olarak döşendiğinden en güvenli ısıtma sistemidir.

Odalarda ısıtıcı elaman olmadığından evin tamamını istediğiniz şekilde dizayn edebilirsiniz.

Döşeme altı ısıtma sayesinde ek alanlar kazanırsınız.

Yerden ısıtma en ucuz ısıtma şeklidir. Bütün ısıtıcı cihazlar yerden ısıtma ile kullanılabilir. Güneş enerjisi ile ısıtmada alternatifsiz tek çözümdür. Güneş enerjisi ile elde edilen sıcaklık yerden ısıtma ile ısıtmaya yeterlidir. ( yeterli kollektör ile )

Döşemeden ısıtma Nasıl Uygulanır ?
Zeminden ısıtma sistemleri 3 ana grupta toplanır. Sulu ( borulu ) , elektrik kablolu ve bitmiş yada bitmeye yakın evlerde uygulanan karbon zemin döşemesi altı ısıtmadır. Isı pompası uygulamalarında sulu borulu zeminden ısıtma uygulanır. Isı pompası cihazlarının en verimli olduğu sıcaklık değerleri 35-40 C arasıdır. Uygun dizayn sıcaklıkları ile çok ekonomik ve problemsiz olarak ısınabilirsiniz. İstenirse güneş enerjisi desteğinide sisteme akuple çalıştırmaktayız. Firmamız Türkiyen'nin son 3 yıllık iklim bilgilerine göre gerçek değerlerle rantabl olabilecek sistemleri önerir.

 

REHAU zemin ısıtma boruları son derece güvenli olarak sizlere sunulmaktadır. Firma olarak zemin ısıtmada her türlü güvenlik şartlarını düşünerek uygulama yapmaktayız.

REHAU yerden ısıtma boruları 16 ve 17 mm kalınlığında oksijen bariyerli olarak imal edilirler.

REHAU zemin ısıtma boruları son derece güvenli olarak sizlere sunulmaktadır. Firma olarak zemin ısıtmada her türlü güvenlik şartlarını düşünerek uygulama yapmaktayız.

Yerden ısıtma uygulamamızda döşeme esnasında mobil ısıtıcı ve test cihazımızla borular tekrar testlerden geçirilerek döşenir.

Yerden ısıtma borularının döşenmesi mobil ııstıcılarımız ile sıcak olarak yapılır.

Sistemin döşenmesinden sonra testleri yapılır ve test göstergesi ile size yazılı olarak teslim edilir.

Zeminden borulu sistem ısıtmada sistem bir bütündür. Tek başına borunun kaliteli olması sistemin kaliteli olmasını garanti edemez.

Modulasyon paneli yada diğer adıyla noppenplatte boruların nizami döşenmesi ve borunun korunması açısından önem teşkil eder.

Zeminden ısıtma sistemi Nasıl Isıtır ?
Ana ısıtma elemanı, yapı malzemesi içerisinden geçirilen uzun ömürlü ve dayanıklı, zeminden ısıtmaya uygun 14 mm , 16 mm , 17 mm , 20 mm çaplarındaki borulardır. Bu borular içerisinden geçen ılık su zemin betonunu , zemin betonuda döşemeyi ısıtır , döşemede evi ısıtır. Taban sıcaklığı genellikle 26-28 C civarındadır. Bütün yüzey ısıtma elemanı olarak kullanıldığından çok düşük sıcaklıklarda bile mükemmel ısınma sağlanır.Yerden ısıtmanın en büyük özelliği bütün yeri radyatör gibi kullanmasıdır. Bu yüzden ılık bir zeminle bütün ev istenilen konforda çok ekonomik olarak ısıtılır.Sistem besleme sıcaklıkları sağlıklı ısıtmanın en önemli öğesidir. Eğer yüksek sıcaklık beslemesine göre dizayn yapılmışsa yerden ısıtma istenen sonuçları vermeyecektir.


Zeminden Isıtma Sisteminin Avantajları
İnsanların ve bütün canlıların fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap verir. Zeminden ısıtma sistemi diğer alternatiflere göre büyük enerji kaybına neden olan ve önlenemeyen tavan bölgesindeki sıcaklık birikmelerine ve klimalarda, radyatörlü sistemlerin önünde oluşan gereksiz sıcak hava yastıklarına neden olmaz.
Radyatörlü ısıtma sistemi 70 - 90 °C aralığında çalışır. Radyatör yüzeyindeki yüksek sıcaklık, ortamdaki nemi azalttığı gibi radyatör üst bölgelerinde kirliliğe neden olur.
Zeminden ısıtma sistemi için ortalama 40 °C sıcaklık yeterlidir.Isı pompası uygulamaları ve alternatif enerji kaynaklarını gözönünde bulundurarak dizayn yapmaktayız.Ömür boyu daha az enerji bedeli ödemeniz için uygulamalarda ilk yatırımın önemli olduğunu biliyoruz.
Böylece, düşük sıcaklıkta daha . Konforlu ısı elde edilir.
Her türlü yapıda ek işlem gerektirmeden kolaylıkla uygulanır. Zeminden ısıtma sistemi uygulanan yapılarda ısının homojen dağılmasından dolayı yüksek konfor sağlanır. Zeminden ısıtma sistemi, sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısıtma şeklidir. Klima, soba ve radyatör gibi ısıtma sistemlerine nazaran % 23 enerji tasarrufu sağlar.
Klasik sistemlerdeki gibi ısıtıcı eleman, tesisat borusu, bağlantı parçası gibi göze hoş gelmeyen ve kullanım alanını sınırlayan malzemeler yoktur.

 

Neden Zeminden Isıtma Sistemi ?
Zeminden ısıtma sistemleri sağlıklı, konforlu ve ekonomik bir ısınma şeklidir. Son yıllarda gittikçe yaygınlaşan kullanımı ile dikkat çeken bu sistem, özellikle üretimde kullanılan ürünlerin kalitelerinin artması ile popüler hale gelmiştir. Uygulamada yaklaşık % 30-50 enerji tasarrufu sağlanır, insan anatomisine en uygun, sağlıklı ve ekonomik ısıtma sistemidir. Kullanılan mekanda homojen bir ısı dağılımı ve sıcaklık sağlanır.Yerden ısıtma ile havanın nem dengesi bozulmaz. Sıcaklık farkı az olduğu için kullanılan mekanda aşırı hava akımı yoktur. Dolayısıyla toz sirkülasyonu da önlenir. Perdeler ve duvarlar kirlenmez.

Yerden Isıtma :

   Duvarları kirletmez...

        Daha az enerji tüketir...

            Daha fazla konfor sağlar...

                 Alternatif enerjilerle çalışır...

                      Ayaklarınız sıcacık zeminlere basar...

                            Çok güvenlidir....

                                 Uzun Ömürlüdür.

 Hem güvenli , hem ucuz hemde ömür boyu problem yaşamadan yerden ısıtma sistemine sahip olacaksınız . 23 yıl önce bize yerden ısıtma yaptıranlar gibi..

 

rehau yerden ısıtma kollektörü

REHAU debi ayarlı , debi göstergeli otomasyona uyumlu kollektörler:

Debi ayarlı , otomasyon sistemine uyumlu zemin ısıtma kollektörleri birçok avantajı bir arada toplar. Firmamız 23 yıllık yerden ısıtma tecrübesi ile olabildiğince debi ayarlı yerden ısıtma kollektörleri kullanmıştır. Bunun birçok nedeni vardır. Döşeme ısıtmada işimizin tesliminden sonra görünen ve üzerinde değişiklik yapabileceğimiz tek ürün kollektörlerimizdir.

Firmamızi tarafından dizayn edilen zemin ısıtma sistemleri sadece yapım aşamasını değil sistemin uzun yıllar sorunsuz olarak çalışması için birçok seçimi sizin adınıza önceden yapar.

Biz 23 yıldır aynı işi aynı ekiple yapıyoruz . Yaptığımız işlerin tecrübesini bu sürede test ettik ve hep geliştirmeye çalıştık. Zemin ısıtma konusunda çok daha geniş teknik bilgilere sözleşme yapan kullanıcılarımız ile bayilerimiz sahiptir.

 

Sistem konut,isyeri,villa,spor salonu,anaokulu,hastane,alisveris merkezleri,otel,hamamlarda konfor amaçli açik alanlarda ise buz önleme amaçli olarak kullanilmaktadir.
Fizik kurallari insan anatomisine uygun üniform isinin taban zeminlerinden yükseldigini ispatliyor. Atalarimizin deneyimleri ise ayagini sicak tut, basini serin diyor. Iste; Yer Kaloriferi yada Yerden Isitma, Dösemeden Isitma isimleriyle de adlandirilan bu sistem, belirttigimiz faktörlerin sentezini olusturarak, isitma sistemleri içerisinde ayri bir yer aliyor.

Firmamız tarafından uygulanan yerden ısıtma sistemlerinin ömrü binanızın ömründen daha uzundur.Kullandığımız borularda kesinlikle ek yapılmaz. Malzemelerimiz dünyada kalitesini kanıtlamış ürünlerdir.Sistem amacına göre boru ve malzeme seçimi yapmaktayız. 6 farklı boru çeşidi , 2 farklı yalıtım türü ve 3 farklı kollektör seçeneğimiz vardır. Genellikle oksijen bariyerli boru kullanarak sistem ömürlerini ve ısıtıcı cihaz ömürlerini uzatmaktayız. EVOH kaplamalı borularımız ile makinalara oksijen alışverişini kesmekteyiz. Eğer ısıtma , serinletme gibi amacımız var ise PERT boru kullanmaktayız. Kapasitenin yetersiz olduğu yerlerde 17 mm ve 20 mm çaplarında daha yüksek yüzeyli borular kullanmaktayız. Hamam gibi boruların kıvrımlarının fazla olduğu , sık döşendiği alanlarda akıllı boru dediğimiz çok esnek borularımızı tercih etmekteyiz. Yaptığınız yatırımın geri dönüşü olmadığını biliyor ve doğru sistem çözümleri sunuyoruz.

Firmamız tarafından yapılan yerden ısıtmada dizayn kriterleri nelerdir?

Binanın bulunduğu bölge ( ısı kazancı ve kaybı hesabı )

Binanın yalıtım durumu

Binanın camlarının teknik özellikleri

Taban döşeme malzemesinin teknik özellikleri

Odaların veya mahallerin kullanım amacı

Tavan teknik özellikleri

Isıtma cihazı

Alternatif enerji kaynak kullanımı

Varsa ek istekler hesap kriterlerimizi etkiler. Biz Türkiye'nin özgün yapısına uygun çözümler üretiriz.Ezbere çözümümüz yoktur.

rehau yerden ısıtma , rehau panel

REHAU Yerden ısıtma Modulasyon paneli

Almanyada Noppenplatte olarakda adlandırdığımız panellerin yerden ısıtma sisteminde birden fazla işlevi vardır.

1. Boruların gerekli modulasyon aralığında döşenmesi sağlanır.

2. Borular için yastıklama görevi görür.

3. Alt katlara ısı geçişi engellenir.

REHAU modulasyon panelleri yüksek danzite olarak imal edilmektedir.Zemin ısıtma modulasyon panellerinin paketinde 11.34 m2 Ürün vardır.Ürün köşeli yada yuvarlak başlı olarak imal edilmektdir. Modulasyon panellerinin satışı m2 olarak yapılır.En az alım 1 pakettir.

 

REHAU PEX-B Borular ( 2011 yılı itibari ile satıştan kalkmıştır )

PEX yerden ısıtma borusu , PEX-B oksijen bariyerli borunun Pex-A oksijen bariyerli borudan en önemli farkı çapraz bağ yapan molekül yüzdeleri'dir.PEX-A borularda bu oran %85 İken PEX-B de %65 ‘tir.

PEX tipi borular Polietilen malzemenin kimyasal ve fiziksel olarak güçlenderilmesi ile çekilir. Burada yapılan yöntemlere göre a,b,c sınıfı olarak adlandırılır. Hepsinin çapraz bağ oranı farklıdır. Ayrıca PEX boruların üzerine oksijen geçirimsizliği için Oksijen bariyeri kaplaması yapılabilir. Özellikle ısı pompası ve yoğuşmalı kombilerde oksijen bariyerli boru kullanılmalıdır.

 

PEX tipi borular Polietilen malzemenin kimyasal ve fiziksel olarak güçlenderilmesi ile çekilir. Burada yapılan yöntemlere göre a,b,c sınıfı olarak adlandırılır. Hepsinin çapraz bağ oranı farklıdır. Ayrıca PEX boruların üzerine oksijen geçirimsizliği için Oksijen bariyeri kaplaması yapılabilir. Özellikle ısı pompası ve yoğuşmalı kombilerde oksijen bariyerli boru kullanılmalıdır.

 

PEX-B oksijen bariyerli borunun Pex-A oksijen bariyerli borudan en önemli farkı çapraz bağ yapan molekül yüzdeleri'dir.PEX-A borularda bu oran %85 İken PEX-B de %65 ‘tir.

PE-RT Borularda ise tamamen farklı bir şekilde reaksiyon gerçekleştiği için çapraz bağ yapısı PEX borulara oranla çok daha gelişmiştir.

YERDEN ISITMA NEDİR VE NASIL ISITIR ? AVANTAJ VE DEZAVANTAJLARI

radyatör, fan coil ve klima gibi cihazlar önce evin tavan bölgesini ısıtır.Daha sonra insanın yaşadığı bölge ısınır. Tavan bölgesinde sıcaklıklar 30 C gibi çok yüksek sıcaklıklara ulaşırken ayak bölgesi 14 C de soğuk olarak kalmaktadır. Aynı ortam yerden ısıtma olarak yapılsaydı taban sıcaklığı 26-28 C tavan sıcaklığı ise 16 C civarlarında olacaktı. Yerden ısıtma ile sağladığımız konforu atalarımız çok güzel özetlemişlerdir." Ayağını sıcak , başını serin tut".

Yukardaki ev ısıtma şemasından görüldüğü üzere radyatör, fan coil ve klima gibi cihazlar önce evin tavan bölgesini ısıtır.Daha sonra insanın yaşadığı bölge ısınır. Tavan bölgesinde sıcaklıklar 30 C gibi çok yüksek sıcaklıklara ulaşırken ayak bölgesi 14 C de soğuk olarak kalmaktadır. Aynı ortam yerden ısıtma olarak yapılsaydı taban sıcaklığı 26-28 C tavan sıcaklığı ise 16 C civarlarında olacaktı. Yerden ısıtma ile sağladığımız konforu atalarımız çok güzel özetlemişlerdir." Ayağını sıcak , başını serin tut".

 

Zeminden yada döşemeden ısıtma Nasıl Isıtır?
Yer kaloriferi, tüm ısıtma sistemlerinin olumlu yönlerini bir araya getirebilen en sağlıklı sistemdir. Çünkü üzerinde yaşanılan alanda, örneğin bir salonda taban yüzeylerinin sadece 25°C ısıtılması yeterlidir ve bu ısı sağlıklı bir insanın taban altı sıcaklığıdır. İşte yerden ısıtmanın gizemi burada yatıyor. Yeryüzündeki bütün canlılar (bitkiler dahil) 23-25° sıcaklıkta gelişir, yeşerir ve sağlıklı yaşar. Fiziksel açıdan bu üniform ısı ancak yerden ısıtma ile gerçekleşir. Yer kaloriferinde, diğer sistemlerde varolan hava akımı ve partiküler toz dolaşımı oluşmaz. Döşemeden ısıtmayı bütün eve yayılmış bir radyatör gibi düşünebilirsiniz.Bu yüzden daha düşük sıcaklıklarda daha fazla konfor sağlıyoruz.

 

KONUT ( Daire , villa, apartman  ) YERDEN ( Döşemeden ) ISITMASI

Konutlarda merdivenler , tezgah altları , tuvaletler , dolap altları hariç olmak üzere bütün yüzeye yerden ısıtma uygulanır. İstenirse merdivenlerede zemin ısıtma uygulması yapmaktayız. Standart uygulamamızda merdivenlere ısıtma yapmıyoruz.
Konutlarda her mekanın sıcaklığı farklıdır. Mutfaklar 18 C, Banyolar 24 C, Salon oturma odası 22 C, Yatak odası
20 C , Hol 18 C olarak hesaplama yapılır. Zeminden olan ısı kaybı yok sayılarak ısı kaybı miktarı hesaplanır. Kazan çalışma sıcaklığı max. 60 C olarak alınmalıdır.En doğrusu zaman içerisinde sistemin besleme kaynağı değişmesi ihtimaline karşı 40 C ye göre dizayn yapılmalıdır. Firmamız bütün hesaplamalarını 40-45 C kaynak sıcaklığına göre yapmaktadır. Bu şekilde bir uygulamada ilk yatırım biraz yüksek olmasına rağmen çok düşük sıcaklıklarla ısıtma yapmasından dolayı kullanıcıya büyük tasarruf getirmektedir.Bütün hesaplamalarımız Alman DIN normlarına göre yapılmaktadır.

 

Binanızın her katında yer kaloriferi uygulanabilir. Isıtma kazanından her katın kolay ulaşılabilecek bir bölgesine (merdiven holü, banyo kapı arkası, vs.) plastik folyolu borular ile uygun yerden kolon çıkılarak dağıtım kolektörü dolabı konur. Bu dolaptan odalara yerden ısıtma borusu ile modülasyon yapılarak suyun oda içinde dolaşması sağlanır. Bu sistemin uygulanması çok basit olup yapının herhangi bir bölgesinde ısıtma cihazı (Radyatör, Fan-coil, vs.) gözükmediğinden oda içindeki tefrişte kolaylık sağlar.

 
Bizim tecrübemiz Sizin En Büyük Güvenceniz Olacaktır.
konerji mühendislik Rehau yerden ııstma sistem uygulayıcısı
 

 

-

© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılmaması rica olunur.. -