-

-

 


-

 
 

Alttan Isıtma,Döşemeden Isıtma ile ısı pompası kullanımı

Mühendislik ,Projelendirme Keşif Özeti Uygulama Taahhüdü Malzeme Satışı

 

Firmamız sulu borulu yerden ısıtma sistemlerinde enerjinin efektif kullanımı için ısı pompasını önermektedir. Firma olarak yerden ısıtma proje , tasarım ve uygulamalarımızı düşük sıcaklık beslemesine göre yapmaktayız. Yani sistemlerimiz 35 - 40 C ortalam besleme su sıcaklığı ile ortamdaki konfor şartlarını sağlayabilir. Bu besleme suyu sıcaklıkları ısı pompalarının en az elektrik tükettiği çalışma aralığıdır.

fan coilinden ısı pompasına ve yerden ısıtmasına kadar tek elden eksiksiz çözümler

arçelik lg hava kaynaklı ısı pompası , arçelik ısı pompası , lg ısı pompası

toshiba ısı pompası

ARÇELİK - LG ısı pompaları 16 Kw. kapasiteye kadar , inverter , havadan suya ısı pompası

TOSHIBA havadan suya ısı pompası , 16 Kw apasiteye kadar .

Bütün ısı pompaları ısı pompasına uygun boyler ilavesi ve kurulumu ile 12 ay - 365 gün sıcak su ihtiyacınızda karşılar. Isı pompaları uygun dizayn ile termik güneş enerjisi ile de desteklenebilir. Güneş enerjisi desteği sadece sıcak su ihtiyacı için olabileceği gibi ısıtmaya destek olarak da kurulabilir.

Isı pompalarının nominal kapasiteleri belirli şartlar için çıkartılmıştır. 16 kw . nominal kapasiteli bir cihazın 16 kw . enerji üretmesi için dış ortam - hava sıcaklığının + 7 C , besleme su sıcaklığının ise +35 C olması gereklidir. Bu şartlardan herhangi biri değiştiğinde kapasite ve harcanan elektrik değişecektir. Bu nedenle kurulum şartları ve kurulum dizaynları verimde önemli olmaktadır.

Aynı mimari özelliklerdeki 3 binayı karşılaştırırsak bu verimler daha iyi anlaşılabilir.

200 m2 büyüklüğündeki 3 bina farklı illerde kurulum yapıldığında tüketim değerleri farklı olacaktır. Örneğin ortalama kış sıcaklığı 0 C olan İzmirde aynı sistem aylık 300 TL elektrik tüketirken İstanbulda 400 , Antalya.da 250 Tl civarında elektrik tüketecektir.

Aynı sistemler yerden ısıtma yerine radyatör olarak kurulursa besleme suyu 55 C olacağından tüketimleri de en az % 50 oranında aratacaktır.

Isı pompaları ısıtma , sıcak su ihtiyacı yanında serinletme işlevide görürler. Aynı klima gibi +7 C soğuk su üretirler. Bu soğutulan su uygun bina dizaynı ile serinletmede kullanılır.

 

Serinletme için 2 seçenek söz konusudur.

1. Serinletemeye uygun dizayn edilmiş yerden ısıtma / yerden serinletme : Bina dizaynında yerden ısıtma sistemine uygunluk kontrol edilmelidir. Binanın ısı kazancı yapılır. Eğer sistem kazançları karşılıyorsa yerden serinletme uygulanır. Her yerden ısıtma sisteminde yerden serinletme kullanılamaz. Boru - kollektör ve diğer aksamlar buna uygun olmalıdır.

 

2. Fan Coil Cihazları : Aynı klimalar gibi çalışır. Yer tipi , duvar tipi, kanallı gibi modelleri vardır. Drain hattıyla birlikte inşaat aşamasında altyapısı tamamlanır.

 

arçelik - lg hava kaynaklı ısı pompası , ısı pompası izmir , havadan suya ısı pompası

ARÇELİK - LG iklimlendirme tarafından satışı ve servisi verilen cihazlardır. Cihazlar Güney Kore İmalatıdır. - 15 C dış ortam sıcaklığına kadar çalışabilmektedirler. Isı pompası cihazları INVERTER.dir. Yani kapasite aralığını cihaz otomatik olarak yapmaktadır.

ARÇELİK - LG hava kaynaklı ısı pompaları 9 kw - 12 kw - 14 kw ve 16 kw olarak imal edilmektedirler.

ARÇELİK -LG ısı pompaları güneş enerjisine uyumlu olarak çalışabilmektedirler.

SANITARY kit ile boyler kontrolü mükemmel olarak yapılabilmektedir.

LG hava kaynaklı ısı pompalarının inverter aralığı çok geniştir. İklimsel değişimlere çok kısa zamanda uyum sağlayarak kapasite değişimini yapabilmektedirler.

   

yüksek COP değerine sahip ısı pompası

TOSHIBA ısı pompaları : hava kaynaklı . 4 kw ile 16 KW kapasite aralığında.

16 KW KAPASİTE MAKSİMUM

 TOSHIBA ve LG-ARÇELİK ısı pompaları KONERJİ güvencesi ile size sunulmaktadır.

Isı pompası doğada bulunan enerjiyi bir gaz dönüşümü ile binanıza taşır. Yazında bina içerisindeki enerjiyi doğaya taşır. Bu taşıma esnasında toplam kazanç enerjisinin bir miktarını elektrik enerjisi olarak harcar.

Hava kaynaklı ısı pompaları split klima teknolojisinin bir benzeridir. Havadaki enerji suya aktarılır ve su sirkülasyonu ile bina ısıtılır yada serinletilir.

 

Isı Pompası konusunda daha ayrıntılı bilgiler için www.isipompası.net sitesini ziyaret ediniz.

ısı pompası ve yerden ısıtma ekonomik bir ısıtma çözümüdür.

Firmamız kurucu ortaklarının çeyrek asırlık mühendislik , müşavirlik ve uygulama tecrübesi ile Türkiye yanında yurt dışın da da güvenle hizmet vermektedir.

 

-

Endustriyel

             

© Sitede bulunan fotoğraf ve bilgiler firmamıza ait olup izinsiz kullanılamaz. -