-
-


yerden ısıtma , sulu borulu yerden ısıtma , elektrik kablolu zemin ısıtma , karbonik filmle parek altı ısıtma , ısı pompası

 

Yerden Isıtma Sistemleri

 

Karbonik Isıtma Folyoları

 

Karbon film ısıtıcı - Halı & Parke Altı Isıtma Sistemleri


karbon ısıtıcı ile ev ısıtma , parke altı ısıtma

 

Fizik kuralları insan anatomisine uygun uniform ısının taban zeminlerinden yükseldiğini ispatlıyor. Yer kaloriferi ya da yerden ısıtma diye adlandırılan bu sistem, ısıtma sistemleri içerisinde ayrı bir yer alıyor. Yer kaloriferi, tüm ısıtma sistemlerinin olumlu yönlerini bir araya getirebilen en sağlıklı sistemdir. Yaşam alanlarında, örneğin bir salonda taban yüzeylerinin sadece 25 °C ısıtılması yeterlidir ve bu ısı sağlıklı bir insanın taban altı sıcaklığıdır. İşte yerden ısıtmanın gizemi burada yatıyor. Yeryüzündeki bütün canlılar (bitkiler dahil) 23-25 °C sıcaklıkta gelişir, yeşerir ve sağlıklı yaşar. Fiziksel açıdan bu uniform ısı, ancak yerden ısıtma ile gerçekleşir. Sistem, enerji tüketimi ve çevre kirliliğini önemli ölçüde azaltırken, kullanıcılarına çok yüksek konfor da sunar. Yer kaloriferinde, diğer sistemlerde var olan partiküller ve toz oluşmaz.Mekan içerisinde uçuşan tozların sebebi ortamdaki hava akımıdır. Hava akımının ise sebebi, mekandaki sıcak hava ile soğuk havanın yer değiştirmesidir. Yani ortamdaki sıcaklık farkı ne kadar çok olursa, uçuşan toz miktarı da artacaktır. Yerden Isıtma Sisteminde mekan içerisindeki sıcaklık farkları radyatör sistemi ile karşılaştırıldığında çok daha düşük olduğundan, oluşacak toz da bu oranda az olacaktır. Günlük yaşamdan da bilinmektedir ki radyatörlerin bulunduğu camların perdeleri islenir. Bunun sebebi radyatörlerin ortamla aralarındaki sıcaklık farkının sebep olduğu hava hareketleridir.
 

karbonik ısıtıcı film

 

Karbon Film Isıtıcı

 

Karbon film ısıtıcı - Halı & Parke Altı Isıtma Sistemleri

Karbon film yerden ısıtma sistemi kullanılan konutlarda, villalarda,hastanelerde, otellerde, camilerde,tarım ürünlerini kurutmada, seralarda ,iş yerlerinde,yatlarda,ana okullarında, spor salonlarında kolaylıkla uygulanır. Halı altı uygulaması yapılabildiği gibi , parke altında da kontrollu termostatlar vasıtası ile mükemmel çözümler sunmaktadır.

 

Parke altı uygulamada, 32.sınıf ısıya dayanıklı parke tercih edilmelidir.Karbon ısıtıcı filmlerimiz, çıplak korunmasız olarak kullanılamaz. Konutlarda parke altı uygulamayı tavsiye ediyoruz eğer halı altına uygulanacaksa üzerine herhangi bir eşya gelmemelidir.


karbon folyo ile parke altı konut ısıtma
 

Konutlarda parke altı, Camilerde ise halı altına uygulama yapmaktayız.Konutlarda halı altı uygulaması yapılmamaktadır.

Karbon ısıtıcı ile  Yerden ısıtma sistemi ile mekanlarda homojen bir ısı dağılımı sağlanır. Odalar arasındaki sıcaklık farkları da azdır. Klasik sistemlerde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistemler için söz konusu değildir.Homojen ısı dağılımı ve yavaş hava dolaşımı,infiltasyon ısı kayıplarını büyük ölçüde azaltır.Isı bina yapı elemanlarında depolandığı için bina konforu ani sıcaklık düşüşlerinden,aşırı soğuk günlerden fazla etkilenmez.

*Isıtıcı film ,Sadece ılık zemin amaçlı kullanılacaksa ,gezinme bölgelerine seyrek şekilde döşenmesi yeterli olur.

 

Yalıtım durumunuza göre daha seyrek veya sık döşenebilir, düşük veya yüksek watt filmler kullanılabilir.Karbon ısıtıcı, evin tamamına döşenebildiği gibi lokal ısıtmada da kullanılabilir, örneğin evinizin salonunda veya kış bahçenizde, sonradan kapatılan cam balkonlarda, çocuk odasında uygulanabilir.

 

Eğer karbon ısıtıcı film uygulamasını kendiniz yapacaksanız lütfen teknik destek alınız.

rexva , xica ısıtma filmi

Zemin ısıtma sistemi insan yapısına en uygun ısıtma sistemidir.

 

 Isınan zeminin insana verdiği sıcaklık, mevcut üst taraftan gelen soğuk havayı hissetmemesini sağlamaktadır.
Rexva ısıtıcı film, iletken olmayan ve yanmayan filme ısıtıcı karbon tabaka ve kirlilik önleyici tabakanın işlenmesi, bakır şerit ile elektrodun hazırlanması sonrası PET film ile lamine işleminin yapılması ile oluşturulan son teknoloji yassı bir infrared ısıtıcıdır.Normal ısıtıcılardan farklı olarak filmin tümüne yayılı bulunan ısıtıcı karbon tabakadan sağlığa faydalı infrared ışınlar sayesinde güneş ışığı benzeri bır sıcaklığı hissetmek mümkündür.


Ayrıca karbon film ısıtıcının dış tabakası olan PET, özel bir ürün olup hava ile temas etmeyecek şekilde izolasyonu sağlamakta ve ısıtıcı filmi duvarlarda, tavanda ve zeminde kullanmaya olanak sağlamaktadır.
Isıtıcı filmin kalitesini kullanılan karbon ve gümüş tabakaların yapıştırılma ve rezistans kalitesi ile nano partiküllerin akışkanlığı belirler.
Rexva ısıtıcı film yüksek rezistansa sahip karbonu kullanıp, karbon yoluyla ısının ortaya çıkma özelliği ile 1 mikrondan daha düşük bir basma teknolojisi ile üretilmiştir.


 

karbonik ısıtma sistemi montaj şeması

 

Karbon Isıtıcı film 0,5 mm kalınlığındadır. Film çok sayıda katmandan oluşur.Filmin içinde ısıtma teli ,ısıtma kablosu veya rezistans yoktur. Isı kaynağı ortada duran çok ince siyah bir katmandır.Bu katman, karbon-metal karışımı bir yüksek teknoloji ürünüdür.
Piyasadaki diğer ürünlerden farkı filmin içinde rezistans ısıtma teli,ısıtma kablosu olmamasıdır. Görünmeyen UZAK KIZIL ÖTESİ ışınlarla çalışmaktatır. Isıtıcı filmler her noktasından aynı anda aynı sıcaklığı vermektedir. Filmin kesilip koparılmasında bile , ( kenar besleme bakırlarının koparılmaması durumunda) çalışmaya devam etmektedir.Yerden ısıtma filmleri 80 cm ve katları şeklinde ithal edilmektedir.
 

 

karbonik ısıtma filmleri teknik özellikleri

 

Rexva Karbon filmlerimiz her türlü kapalı alanın ısıtılmasında kullanılabilir. Sistem tamamen elektrikle çalışır. Bitmiş mekanlarda da uygulanır fakat filmlerin üstünün tamamen kapatılması gerekmektedir. Karbon Filmlerin altına mutlaka yalıtım yapılmalıdır. Bu yalıtım infrared ışınlarını geçirmeyen ve ısıyı yayabilen türden olması gerekir. PE yalıtım malzemeleri ürün satışımız vardır.

Isıtma filmlerimiz CE , GOST , TÜV belgelidir.


parke altı ısıtma

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI ;

● Cami halı altı ısıtma sistemleri

● Laminat parke altı ısıtma sistemleri

● Kış bahçesi ve kapalı balkonların ısıtılmasında,

● Ofis ısıtmada, işyeri ve ofislerde zeminden ısıtma,

● Seralarda ve tarımsal alanlarda donmaya karşı gerekli tedbirler alınarak kullanılabilir..

● Aynalarda Pus oluşumunu engellemek için kullanılabilir, oteller için idealdir!( Ayna buğu önleyici)

● Büyük salonlarda lokal ısıtma için mükemmeldir, maliyeti çok düşüktür.

● Kreş ısıtma için idealdir...

● Yat ,tekne ısıtma,

● Hayvan barınakları,köpek kulubesi,tavuk çiftlikleri,kuluçka makinelerinin ısıtılmasında,
arı kovanlarının ısıtılmasında da kullanılmaktadır.

● Büro mobilyaları içerisine montaj yapılarak diz ve ayaklarınızı sıcak tutacaktır.

● Bilardo masalarının ısıtılmasında,

● Karbon ısıtıcı filmlerimiz, biber,fındık kurutma,meyve kurutma ve diğer sebzelerin kurutulmasında da kullanılmaktadır.

● Isıtıcı filmlerimiz Tank Isıtma,tanklarda donmaya karşı koruma,sıcaklık muhafaza amacıyla da kullanılmıştır.
 

Isıtıcı filmlerle ilgili sık sorulan sorular.

 

1.Isıtıcı Filmler ne kadar elektrik tüketir ?

Konut ve ofislerde kullanılan ısıtıcı filmlerimiz 80 cm eninde olup saatteki elektrik tüketimleri 220 / 230 Watt / mt.dir. Bu tüketim termostatsız kullanımda geçerlidir. Termostat kullanımında sıcaklık yaralanan değere gelince otomatik olarak kapanacaktır. Bu sayede elektrik tüketimleri de düşecektir.

 

2.Karbonik ısıtma 1 oda için kurulabilir mi ?

Karbonik ısıtıcı ister 1 oda isterseniz ev veya ofisinizin tamamına kurulabilir. Sistem bölgesel olarak ta kurulabilir . Yani bir odanın isterseniz belirli bölgesine de kurulabilir.

 

3.Elektrik faturası çok yükselir mi ?

Karbon ısıtıcı filmlerde diğer ısıtma sistemleri gibi binanın ısı kaybı çok ise tüketimleri de çoktur. Faturayı düşürmenin tek yolu iyi bir ısı yalıtımı yapmaktır.

 

4.Her eve/ ofise veya camiye kurulum yapılabilir mi ?

Öncelikle üst döşeme malzemesi laminant parke veya duvardan duvara halı olmalıdır. Binanın elektrik sistemi kurulu gücü karşılayabilmelidir. Eğer elektriksel güç yetersiz ise kurulum yapılamaz. Bu durumda parça ürün veya oda bazında kurulum ile ısıtma yapabiliriz.

 

5.Karbon ısıtıcı altına ısı yalıtımı yapılıyor mu ?

Yüksek yoğunluklu PE den imal ısı yalıtım malzemesi kullanmaktayız. Buradan amaç hem aşağıya ısı geçişini önlemek hem de ısıtıcı için yastıklama görevidir. Genellikle ısı yalıtımlarımız 5 mm kalınlığındadır. Bunun nedeni ise binanın zemin kotunun yükseltilmemesidir.

 

6.Karbon ısıtma sisteminde hangi tür termostat kullanılıyor ?

Zemin veya zemin-ortam sensörlü termostat kullanmaktayız. Termostatlarımız sistemin gücüne bağlı olarak 8 A , 13 A , 15 A , 20 A olarak seçilebilir. Büyük alanlarda ise termostat ile bir pano kullanmaktayız.

 

7.Isıtıcı filmler hangi ülkede imal ediliyor ?

Isıtma filmlerimiz Güney Kore imalatıdır.

 

8.Isıtıcı filmleri parça olarak alabilir miyim ?

Isıtıcı filmler her 25 .de bir kesilebilmektedir. Uzunlukları 100 mt olup her 25  cm.de bir kesme imkanımız vardır. İster 1 mt. isterseniz 100 mt olarak ürün verebilmekteyiz.

 

9.Isıtıcı üzerine hangi tür parke kullanmalıyız ?

32.sınıf ısıya dayanıklı laminant parke kullanılır. Lamine parke altına kullanılmaz.

 

10. Seramik altına ısıtıcı folyo kullanılır mı ?

Tavsiye etmiyoruz. Çünkü ısıtıcı yüzeyi parlak ve malzeme tutunmasına imkan vermemektedir.

 

11. Isıtıcılar kesikli kullanıma uygun mudur ?

Isıtıcı folyonun kendini ısıtma süresi 10 - 15 saniye gibidir. Üzerinde ki kaplamaya bağlı olarak odayı ısıtma süresi değişkenlik gösterir. Döşeme üzerine ısının çıkması 10 ile 15 dakika arasında olmaktadır. Bu nedenle kesikli kullanıma uygundur. Diğer yerden ısıtma sistemlerinde rejime girme süresi çok daha uzundur. Sistemi sabah evden çıkarken kapatabilir akşam eve gelince tekrar açabilir veya programlı termostatlar ile yaşam şeklinize göre şekillendirebilirsiniz.

 

12. Termostat seçenekleri var mıdır ?

Zemin sensörlü olmak kaydı ile analog göstergeli veya dijital , dijital programlı , wi-fi özellikli termostatlar kullanılır. Termostatlar sıva altı veya sıva üstü olabilir. Termostat sistem gücünü karşılayacak amperde seçilir. 8 Amper , 15 Amper gibi. Alan tek parça ve büyük ise kontaktörlü pano kullanılır.

 

13. Bu sistem ne kadar zamandır Türkiye'de kullanılıyor ?

Firmamız 2004 yılından beri sistem satışı ve uygulamasını gerçekleştirmektedir.

 

14. Karbonik ısıtıcı kurulumu pahalı mıdır ?

Sistemin makina dairesi gerektirmemesi ve iyi bir termostat seçimi ile uzun ömürlü olarak çalışabilmesi , kesikli ve oda bazında kullanılabilmesi nedeni ile rekabetçi bir fiyatı vardır. Isıtıcı fiyatı yanında termostat seçimi ve ısı yalıtımı malzemesi de fiyatı etkilemektedir.

 

15. Sistemi kendimiz kurabilir miyiz ?

Sistem kurulumu çok kolay olmasına rağmen dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Odanızın şeklini ve ölçülerini bize iletirseniz size kablolaması yapılmış montaja hazır ürün olarak ta gönderebilmekteyiz. Ürün elinize ulaşınca firmamız teknisyenlerinde montaj konusunda ek bilgilerde alabilirsiniz.

 

16. Karbonik ısıtma kış bahçesi için uygun mudur ?

Kış bahçesi su almıyorsa ve üzeri laminant parke ile kaplanacaksa uygulanabilir. Isıtıcı folyo ya su zarar vermemekle birlikte elektriksel olarak su alan bölgelerde tehlikelidir. Bu tür yerlerde kablolu sistem daha uygundur.

 

17. Sistem garantisi ne kadardır ?

Ürünlerin garantisi 2 yıldır. Uygulama tekniğine uygun olarak yapılmış , zemin sensörlü termostat kullanılmış ve altında ısıya dayanaklı yüksek dansiteli ısı yalıtımı ile kullanıldığında geçerlidir.

 

18. Elektriksel olarak nelere dikkat etmeliyiz ?

Kurulumun yapılacağı ev / ofis veya camide kaçak akım rölesi bulunmalıdır. Sistemin gücünü karşılayacak kablo kalınlığı ve sigortalar bulunmalıdır. Bina elektriği topraklamalı olmalıdır. Odalarda bulunan her 15 A lik termostat için 2.5 mm2 230 V elektrik beslemesi yapılmalıdır.

 

19. Termostatın sensörü nereye monte edilmelidir ?

Sensörler bulunduğu noktadaki sıcaklığı termostata iletirler. Bu nedenle sensör yerleşimi önemlidir. Sensörler genellikle ısıtıcının üzerine veya hemen yanına monte edilir. Sensör montajında gerektiğinde değişim yapılacak şekilde montaj önemlidir.

 

20. Karbonik folyo ısıtıcıyı neden tercih etmeliyim ?

Makine dairesi ve tesisat gerektirmemesi , kesikli kullanıma uygun olması , bölgesel olarak kullanılabilmesi , ekonomik kurulumu ve kolay kullanımı nedeni ile tercih edilir. Yerden ısıtma sisteminin konforunu ekonomik ve sağlıklı olarak yaşayabilirsiniz.

 

21.Karbonik ısıtıcı ile yapılmış uygulama fotoğrafları görebilir miyim ?

Aşağıda bazı uygulama fotoğraflarını görebilirsiniz.

karbon isitici urla karbon ısıtıcı alaçatı

 

Yukarıdaki soru ve yanıtlar yeterli olmadıysa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Whatsapp hattımızdan çalışma saatlerinde bütün sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacağız.

 

Karbon ısıtıcı yaklaşık fiyat ve malzeme hesaplaması için Lütfen burayı tıklayınız.

 

Satış ve Uygulama :

Uygulama alanınıza uygun boyutlandırdığımız ürünleri isterseniz kendiniz uygulayın isterseniz biz uygulayalım. Isıtıcı folyo , ısı yalıtımı ve termostatlardan oluşan malzemeleri Türkiye'nin her yerine kargo veya ambar ile ulaştırıyoruz.

 

 Yerden ısıtmada Türkiye.nin her yerine hizmet vermekteyiz.

H.İçi 09.00-17.30
Cumartesi : 09.00-13.00

Konerji ; kurucu ortaklarının 25 yıllık mühendislik ve yerden ısıtma uygulama tecrübesi ile Türkiye yanında yurt dışı projelerinde de çözüm ortağınızdır.

Konerji ; sulu borulu yerden ısıtma yanında elektrik kablolu zeminden ısıtma ve karbonik ısıtma konusunda hzimet vermektedir.
mesai saatlerinde ürün fiyatı alabilirsiniz.

WhatsApp İletişim Hattımız  : 0 533 629 59 69 ( Çalışma Saatlerinde )

Bayiler
-

Borulu Yerden Isıtma

>Sulu Borulu Yerden Isıtma Nedir ?

>Sistem Seçim ve Yorumları ( makaleler)

>Sulu Borulu Yerden Isıtma Nasıl Uygulanır ?

>Sera Kök Isıtması

>Yerden Isıtma Borusu Nasıl Tamir Edilir?

>Tavuk Çiftliği Tabandan Isıtma

>Montaj Planlama ve Süreler

>Havuz Çevresi Isıtma

>Türk Hamamı Isıtması

>Isıtma - Serinletme Borusu

>MODPAN Modülasyon Paneli

>Kenar Yalıtım Bantı MODPAN B

>Yerden Isıtma Dağıtım Kutusu

>Termik Sıvı MODPAN T

>Yerden Isıtma ve Isı Pompası

>Yerden Isıtma Uygulama Videoları

>PE-RT Esnek Isıtma Boruları

>Yerden Isıtma Temizliği

>Radyatör-Yerden Isıtma Ortak Çalışır mı ?

Kablolu Yerden Isıtma

>Kablolu Zeminden Isıtma Nedir ?

>Merdiven Isıtma

>Yerden Isıtma Termostatları

>Kablolu Hamam Isıtma

>Sera Kök Isıtma

>Kablolu Banyo Isıtma

>Kablolu Mutfak Isıtma

>Kapalı Balkon Isıtma

>Kış Bahçesi Isıtma

>Kablolu Ev Isıtma

>Havuz Çevresi Isıtma

>Bazı Referanslarımız

>Hizmet Kalitesi Belgemiz(ISO9001

>Hizmetlerimiz

>Beton Katkı Maddesi MODPAN M

>Manyetik Alan Önleme Filmi

>NEXANS Zemin Isıtma Kablosu

>Beton Koruma Isıtması

Karbon Film Zemin Isıtma

>Karbon Isıtma Filmi Nedir ?

>Karbon Isıtma Nasıl Yapılır?

>RODELA Termostatlar

>Cami Halı Altı Isıtma

>Parke Altı Zeminden Isıtma

>Halı Altı Döşemeden Isıtma

>Ayna Buğu Önleme

>Ayna Isıtma

>Ayak Sobası

>Halı Ped ( Isıtmalı Ped )

-----Güneş Enerjisi------

>Termik Güneş Enerjisi

>Güneşle Isıtma

>Paket Güneş Enerjisi

>FOTOVOLTAİK ELEKTRİK

 

Yerden Isıtma Temizliği

Yerden Isıtma Bakımı

 

Diğer Konu ve Malzemeler

>Kullanıcı Yorumları

>Desenli Alüminyum Radyatör

>Alüminyum Radyatör

>MODPAN TERMSOL SIVI

>Elektrikli Banyopan

>Kaçak Önleme Sıvısı

>Duvardan Isıtma / Serinletme

>Neden KONERJİ Mühendislik

>Yeni Ürünler

>FUAR ETKİNLİKLERİ

>Bayilik /Program Satışı

>Online Proje Nedir ?

>Teknik Geziler

>Hizmet Standartlarımız

>Zeytin Yağı Tankı Isıtma

>Boru Isıtma - Isı Koruma

>Yerden Isıtma Boru Çapları

>Kompakt Karışım Devresi

Kendi Yerden Isıtmanı Kendin Yapabilirsin .Self Servis Yerden Isıtma Sistemleri İçin Aşağıdaki Seçenekleri TIKLAYINIZ.

Hangi Durumda Hangi Yerden Isıtma Sistemi Tercih Edilir.?

>Sulu Borulu Yerden Isıtma Nasıl Yapılır?

>Kablolu Zeminden Isıtma Nasıl Yapılır ?

>Karbon Döşemeden Isıtma Nasıl Yapılır?

Projelerinizi ; ayrıntılı bilgileriniz ve ayrıntılı inşaat bilgileri ile mail yolu ile bize ulaştırdığınızda uygun olan ısıtma çözümü size yazılı olarak sunulur. Yerden ısıtma sistemlerinde kullanılan malzemeler , ısıtma otomasyonu , binaların ısı kaybı ve döşeme cinsi direkt olarak fiyatları değiştirmektedir. Bu nedenle sözlü teklif veremiyoruz.

MODPAN YERDEN ISITMA YARDIMCI MONTAJ ÜRÜNLERİ

rodela merkezi süpürge elektrikli havlupan

Biz projelerimizde sadece bir marka ile değil, teknik ve  finans olarak en uygun markayı seçerek ve bunu da müşterilerimizle paylaşarak çalışırız.

  Burada yazılı bilgi ve görseller ön bilgi amaçlı olup herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Projenize uygun çözümler uzman mühendislerce hazırlanmalı ve onların kontrolünde uygulanmalıdır.

Firmamız Türkiye'nin bütün il ve ilçeleri ile birçok ülkede aynı kalite ve hizmet bütünlüğü ile çözümler üretmektedir.r.-
Firmamıza ait olan fotoğraflar ve bilgiler kopyalanamaz. 1996-2018